Remonty kojarzą się z ogromnym bałaganem i zamieszaniem, wszechobecnym kurzem, pyłem, plamami z farb czy kleju i niestety tak właśnie to wygląda. Chcielibyśmy jak najszybciej cieszyć się odnowioną przestrzenią, a jednak po wyjściu robotników zostaje jeszcze mnóstwo sprzątania. Ogrom czekających nas prac porządkowych może przytłoczyć nawet najdzielniejszych, więc warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy za rozsądną opłatą zajmą się wszystkimi koniecznymi pracami.

Sprzątanie po remontach jak zaoszczędzić czas

Bardzo istotne jest zacząć jeszcze przed remontem, co oznacza, że należy właściwie przygotować mieszkanie, Folia rozłożona na meblach czy podłodze zabezpieczy je przed kurzem, zabrudzeniami, odłamkami drewna czy płytek i fragmentami innych materiałów stosowanych przy remoncie. Dzięki temu unikniemy powstawania rys, zagnieceń czy zmatowienia powierzchni, oraz powstawania trudnych do usunięcia plam. Co ważne, uszkodzeniom podłogi sprzyja np. przesuwanie drabiny czy mini rusztowania, warto więc pamiętać o tych kwestiach.

Przydatne okażą się:

  • folia malarska - nie jest to trwały materiał, łatwo ulega rozdarciu ale za to jest odporny na kontakt z wodą.
  • tektura malarska - jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, jednak nie jest odporna na działanie wody, pod jej wpływem rozmięka i ulega zniszczeniu
  • filc ochronny - nie dość, że jest wytrzymały na uszkodzenia to dodatkowo można używać go wielokrotnie i posiada dodatkowo powierzchnię złożoną z antypoślizgowej folii.

Sprzątanie po remoncie ułatwi też wyniesienie wszystkich zbędnych mebli i sprzętów z remontowanych pomieszczeń, dzięki czemu łatwiej będzie dojść do wszystkich, nawet najbardziej ukrytych zazwyczaj kątów zarówno podczas modernizacji przestrzeni jak i podczas późniejszego porządkowania jej.

Sprzątanie po remontach jak zacząć?

Pomijając fakt, że należy wynieść wszystkie zbędne elementy oraz odpady pozostałe po remoncie i zutylizować w odpowiednich pojemnikach na śmieci to warto skupić się na sprzątaniu na sucho i na bieżąco. Czyli najważniejsze jest zamiatanie i odkurzanie, tak, by nie nagromadziła się zbyt duża warstwa kurzu i pyłu, fragmentów tynku i innych suchych odpadów, wówczas trudniejsze będzie pozbycie się go. Do tego błędem jest zmywanie tego na mokro, ponieważ tak narażamy się na powstanie błota, które jeszcze bardziej brudz a nawet może uszkodzić powierzchnię. W przypadku mniejszych zabrudzeń wystarczy miotła lub zwykły odkurzacz, jednak konieczne może być też użycie specjalnych odkurzaczy przemysłowych, które można wypożyczyć na kilka godzin.

Odkurza się zaczynając od góry, czyli od sufitów i najwyżej umieszczonych elementów, kierując się do dołu, co zagwarantuje, że zanieczyszczenia opadną swobodnie na posadzkę, ją zaś porządkujemy na samym końcu. Niestety, jednorazowe odkurzenie może nie wystarczyć, kurz utrzymuje się w powietrzu nawet kilka godzin po skończonych pracach, sugeruje się więc, by na samo odkurzanie poświęcić jeden dzień.

Porządki po remoncie - kolejny etap

Po skończonym odkurzaniu przychodzi czas na mycie powierzchni. W tym celu warto zaopatrzyć się w gąbki, ścierki i szmatki wysokiej jakości, tak, by dobrze wchłaniały wodę. To zapobiegnie rozmazywaniu brudu po ścianach i sprzętach. Uwaga na świeżo pomalowane ściany, ich raczej nie powinno się myć od razu po nałożeniu, dobrze jest zapoznać się uprzednio ze specyfikacją danej farby. Najczęściej czas sezonowania powłoki malarskiej, czyli czas, w którym farba jest bardzo podatna na uszkodzenia, to 28 dni. W pozostałych przypadkach nie powinno się pomijać mycia ścian w sposób delikatny,  niewielką ilością wody i detergentów, tak, by nie uszkodzić warstwy farby.

Czym umyć podłogę po remoncie?

Jest to jedna z najmniej lubianych czynności, szczególnie jeśli np. farba zdążyła mocno przyschnąć do powierzchni. Dobrze jest upewnić się czy i w jakim stopniu poplamiły się posadzka i listwy przypodłogowe. Jeśli jednak plamy powstały, usunąć je można zależnie od rodzaju farby. Ślady po farbie wodorozcieńczalnej wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, zaś te po farbie rozpuszczalnikowej tylko z zastosowaniem właściwego rozpuszczalnika. Warto też zwrócić baczną uwagę na rodzaj mytej posadzki, kafle są dość odporne nawet na mocne szorowanie, ale drewniany parkiet to już powierzchnia wymagająca bardziej delikatnego traktowania.

Sprzątanie po remoncie - ekipa do sprzątania

Zawsze kiedy brakuje nam czasu, środków, narzędzi i chęci do sprzątania po remoncie dobrze jest zatrudnić ekipę specjalistów, która nas w tym wyręczy.

Często mieszkania po remoncie wymagają profesjonalnego podejścia do porządków, właściwego, fachowego sprzętu i środków do czyszczenia. Jakość usług i doświadczenie gwarantują świetny efekt.

Sprzątanie po remoncie Warszawa powierzyć można z powodzeniem firmie Bryliant, która zadba o każdą czyszczoną powierzchnię, odpady zostaną właściwie posegregowane i usunięte, użyte narzędzia i środki chemiczne nie uszkodzą żadnego z czyszczonych miejsc. Porządki zostaną wykonane szybko i precyzyjnie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie bez znaczenia jest rodzaj stosowanych środków chemicznych, szczególnie w czasach, gdy świadomość ochrony środowiska stale wzrasta. Ekologiczne a jednocześnie skuteczne preparaty to dodatkowy atut przemawiający za daną firmą sprzątającą.

Sprzątanie po remoncie cena nie musi wcale być zaporowa, Bryliant zapewnia wysoką jakość usług za opłatą, która na pewno nie zrujnuje portfela klienta.

Tego rodzaju usługi firm sprzątających są bardzo pożądane nie tylko po remoncie ale też po budowie, gdzie sprzątanie jest niezwykle czasochłonne i męczące. W takim wypadku firma sprzątająca pomaga wynieść i wywieźć gruz i odpady wielkogabarytowe , które umieści w specjalnych kontenerach do tego przeznaczonych a następnie odtransportuje do najbliższego PSZOK- u.

Łatwy kontakt ze zleceniobiorcą, terminowe i rzetelne wykonanie prac sprawi, że będziemy mogli szybko cieszyć się efektem remontu.

Przeczytaj inne nasze Artykuły:

Czym myć skutecznie lodówkę
Jak wyczyścić fugi w kuchni i łazience
Jak wybrać najlepszy serwis sprzątający
Ekologiczne sprzątanie domu
Sprzątanie po remoncie - od czego zacząć?
Ocet spirytusowy - ekologiczne sprzątanie
Sprzątanie apartamentów - dlaczego warto wybrać profesjonalistów?
Jak usunąć brzydki zapach ze zmywarki?
Jak efektywnie posprzątać mieszkanie?
Świąteczne porządki w wersji eco
Czyszczenie wielkopowierzchniowe - dlaczego warto wynająć profesjonalistów?
Zasady współpracy z serwisem sprzątającym
Jak skutecznie wyczyścić blachę w piekarniku
Jak zaplanować wielkanocne porządki
Jak usunąć brzydki zapach z lodówki?
Jak umyć okna bez smug?