Utrzymanie porządku w biurze to absolutny obowiązek pracodawcy. Warto o tym pamiętać, ponieważ komfort pracowników, którzy spędzają w siedzibie firmy minimum osiem godzin jest bardzo ważny. Często ma wpływ m.in. na ich wydajność i dobre samopoczucie. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z usług profesjonalistów. W naszym wpisie znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat sprzątania biura.

Sprzątanie biura to bardzo ważna kwestia, która leży w gestii pracodawcy. Nigdy nie należy jej pomijać, ponieważ ma bezpośredni wpływ na to, jak poszczególni pracownicy czują się w danej przestrzeni. Co ważne, uwagę na to zwracają również klienci i kontrahenci, a więc to w interesie przedsiębiorcy leży to, aby siedziba firmy była zachowana w jak najlepszym porządku. O czym należy jednak pamiętać podczas sprzątania? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części wpisu.

Od czego zacząć sprzątanie biura?

Zastanawiasz się nad tym, od czego zacząć sprzątanie? W takim razie trafiłeś idealnie, ponieważ w dalszej części wpisu znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat. Jako pracodawca powinieneś wiedzieć o tym, że według rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie ogólnych przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy to pracodawca pozostaje odpowiedzialny za utrzymanie ładu oraz porządku w przestrzeni biurowej.

Trudno, aby zajmował się tym samodzielnie, dlatego coraz więcej małych, średnich oraz dużych przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów. To dobra decyzja, ponieważ posiadają oni odpowiednią wiedzę, kwalifikację, a przy tym również nowoczesny sprzęt, akcesoria i środki chemiczne, dzięki czemu są w stanie bardzo skrupulatnie wyczyścić konkretną powierzchnię. W przypadku sprzątania biura należy zwrócić uwagę przede wszystkim na dokładne sprzątanie kurzu z poszczególnych powierzchni. Warto zacząć od mebli, a więc biurek pracowników, regałów czy blatów, stołów oraz krzeseł. To ważne, aby nie pominąć żadnego, nawet najmniejszego zakamarku. Dzięki temu lepiej będzie się oddychało czystszym powietrzem w siedzibie firmy.

Sprzątanie w biurze – czyszczenie sprzętów elektronicznych

W przypadku sprzątania biur bardzo ważne jest, aby nie pominąć także kwestii wyczyszczenia sprzętów elektronicznych, których w nowoczesnych firmach nie brakuje. Konieczne jest dokładne usunięcie kurzu z monitorów, komputerów stacjonarnych, laptopów, klawiatur oraz myszek od komputerów. Oczywiście pracownicy powinny również zadbać o te kwestie na bieżąco. Cykliczne, dokładne umycie sprzętów sprawia, że później brud mniej się do nich przyczepia, a komfort pracy znacznie się poprawia.

Oczywiście kolejność sprzątania obejmuje także wyczyszczenie drzwi i futryn. Odciski palców, również w części kuchennej są absolutnie niedozwolone. Profesjonalni pracownicy pozbędą się ich szybko i łatwo, ponieważ dysponują niezbędnym do tego sprzętem, a więc środkami chemicznymi i ściereczkami z mikrofibry, które są absolutnie niezastąpione w takich sytuacjach.

Po sprzątnięciu wszelkich kurzy i brudów z mebli oraz elektroniki, pora na skrupulatne odkurzanie. Tutaj nie ma miejsca na niedokładność. Zwłaszcza, że w wielu firmach wciąż znajdują się modne wykładziny, które wygłuszają dźwięki, w tym kroki pracowników. To dlatego do sprzątania biura warto wykorzystać profesjonalny odkurzacz, który jest mocny i łatwo oraz szybko zbiera piach, a także kurz z różnego rodzaju tkanin.

Czym sprzątać w biurze?

To pytanie zadaje sobie wielu laików. Profesjonaliści oczywiście dobrze wiedzą o tym, że sprzątanie biura nie obejdzie się bez najlepszego, nowoczesnego sprzętu. To absolutna podstawa w każdej sytuacji, ponieważ urządzenia umożliwiają pozbycie się zabrudzeń szybko, łatwo i skutecznie. Uporają się z nawet najbardziej uporczywymi plamami. Profesjonaliści powinni zatem dysponować ściereczkami z mikrofibry, zbieraczami kurzu, a przede wszystkim odkurzaczami. Dobrze, kiedy posiadają nie tylko funkcję wciągania brudu, ale również prania dywanów! Jest to dodatkowy atut, z którego chętnie korzystają przedsiębiorcy, którzy w biurze zamontowali wygodne wykładziny. Warto je bowiem wyprać co jakiś czas, ponieważ jest to najlepszy sposób na to, aby pozbyć się z nich roztoczy.

To jednak nie wszystko. Oprócz nowoczesnego sprzętu, warto również postawić na profesjonalne środki chemiczne, które są bezpieczne dla środowiska, otoczenia, a przede wszystkim osób, które zajmują się sprzątaniem. Ważne zatem, aby były w pełni ekologiczne, jednak przy tym zachowały maksimum skuteczności.

Dlaczego warto wybrać profesjonalistów?

Wybierając do sprzątania biura profesjonalistów, zyskujesz pewność, że wszystkie czynności niezbędne podczas dokładnego czyszczenia przestrzeni biurowej zostaną zachowane. Najważniejsze jest to, aby skupić się na zachowaniu stałego, doskonałego poziomu świadczonych usług. To dlatego warto w tym celu wybrać najlepszych, wykwalifikowanych fachowców, którzy znają się na swojej pracy i istnieją na polskim rynku już od dłuższego czasu.

Firma Bryliant działa już od bardzo dawna, a przy tym zatrudnia jedynie najlepszych, zaangażowanych pracowników. Zawsze zapewnia im dostęp do profesjonalnych szkoleń, dzięki którym rozwijają swoje umiejętności i są na bieżąco z nowoczesnymi technikami sprzątania, a także stosowaniem najlepszych urządzeń i profesjonalnych środków czystości.

Oczywiście dbają przy tym o wszystkie elementy, które znajdują się w biurze. A jest to bardzo istotne, ponieważ nie ma nic gorszego, niż uszkodzony sprzęt elektroniczny. A to może się zdarzyć, kiedy za sprzątanie biorą się niewykwalifikowane osoby. Na szczęście nie ma takich obaw, jeżeli sprzątania biur podejmie się firma Bryliant.