Z usług oferowanych przez profesjonalny serwis sprzątający rzadziej korzystają klienci indywidualni, częściej zaś osoby prowadzące działalność, którym zależy na utrzymaniu odpowiedniego poziomu czystości i higieny w swojej siedzibie. Czy to hotel, sklep wielkopowierzchniowy, a może biuro - porządek zawsze jest wizytówką każdego z tych miejsc. Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę wybierając serwis sprzątający, żeby mieć gwarancję dobrze wykonanej usługi.

Jak wybrać najlepszy serwis sprzątający - Jakość wykonywanych usług

Jest to kwestia oczywista, ponieważ zleceniodawca chce mieć gwarancję, że ppraca, za którą zapłacił będzie na najwyższym poziomie. Mówiąc o jakości mamy na myśli m.in. dokładność sprzątania, nawet w przypadku najtrudniejszych powierzchni, lub miejsc, do których trudno dojść. To, że nie są widoczne na pierwszy rzut oka, nie znaczy, że można je pominąć.

Pod terminem jakości kryje się też klasa produktów stosowanych przez pracowników firmy i to zarówno jeśli chodzi o preparaty jak i sprzęt do czyszczenia. Właściwe środki czyszczące sprawią, że efekt będzie natychmiastowy i nie muszą to być wcale silne, chemiczne produkty. Świadomość ekologiczna firm sprzątających rośnie, więc nierzadko zdarza się, że stosują one w przeważającej ilości środki naturalne, bezpieczne dla ludzi i dla środowiska a przy tym równie skuteczne co chemiczne. Kiedy jednak serwis sprzątający stawia na preparaty chemiczne, powinny być to preparaty, które nie tylko wyczyszczą daną powierzchnię ale również zabezpieczą ją. Tanie środki wymagają większego nakładu pracy, częstszego stosowania i mogą uszkodzić czyszczoną powierzchnię.

O jakości świadczonych usług świadczą też kompetencje i kwalifikacje pracowników, dobrze więc, by firma stale dbała o ich podnoszenie.

Dyspozycyjność i terminowość

Dla wielu przedsiębiorców niezwykle istotna jest elastyczność firmy sprzątającej. Bywa, że trzeba dopasowywać termin usług do potrzeb i oczekiwań klienta, zatem dyspozycyjność jest kluczowym aspektem. Terminowość oraz dyskrecja są równie ważne, klient oczekuje, że usługa sprzątania zostanie wykonana w odpowiednim czasie i z zachowaniem dyskrecji. Są sytuacje, kiedy jest ona wskazana, poza tym serwis sprzątający wpuszczany jest często w miejsca niedostępne dla innych osób spoza firmy. Dobrze jest, gdy pracownicy serwisu wyglądają schludnie i nienagannie, szczególnie w poważnych instytucjach.

Szeroka paleta świadczonych usług

To nie tylko wygoda ale również sprawa organizacyjna, by profesjonalny serwis sprzątający oferował jak najwięcej usług, np.

 • sprzątanie pomieszczeń biurowych, gabinetów, sal konferencyjnych i pomieszczeń socjalnych
 • mycie okien, witryn, drzwi i przeszkleń
 • pranie dywanów, wykładzin, tapicerki meblowej oraz samochodowej
 • odkurzanie i mycie podłóg
 • obsługa łazienek obejmująca uzupełnienie środków czystości

            Im więcej zaoferować może fachowa ekipa, tym jej usługi są cenniejsze, ale przyczynia się do oszczędności czasu i środków. Każda dodatkowo zatrudniona firma generuje ogromne koszty.

Bezpieczeństwo

Jest to aspekt ważny w kilku wymiarach. Tak jak w każdej innej pracy, tak i w usługach sprzątających zdarzyć się mogą różne wypadki. Nieprzewidziane zdarzenia losowe z udziałem detergentów, obsługi sprzętu i nie tylko to spore ryzyko i dla serwisu i dla ich klienta, może dojść do uszkodzenia mienia, utraty zdrowia etc. Warto więc zadbać, by profesjonalny serwis sprzątający posiada aktualne ubezpieczenie OC, ponieważ ewentualne straty pokryte zostaną właśnie z polisy, nie obciążą żadnej ze stron bezpośrednio.

Jakie usługi oferuje profesjonalny serwis sprzątający?

Najczęściej wykonywane przez taką ekipę są:

 • sprzątanie w mieszkaniach - niektórzy klienci prywatni decydują się na wynajęcie fachowców np. przed świętami lub przed imprezami okolicznościowymi urządzonymi w domu, ale nie tylko, w ofercie firm jest też standardowe sprzątanie, codzienne porządki, takie jak porządkowanie kuchni i łazienki, mycie podłóg itd.
 • klasyczne sprzątanie w firmach - fachowa ekipa zajmie się codziennymi porządkami w biurach, sklepach i innych pomieszczeniach, polegają głównie na czyszczeniu różnego rodzaju powierzchni
 • sprzątanie hal i magazynów - to sprzątanie wielkopowierzchniowe, z zastosowaniem bardziej profesjonalnego sprzętu i technik
 • sprzątanie po remoncie i budowie - to typ usług świadczonych raczej jednorazowo, najczęściej polega to na usunięciu pozostałości po pracach robotników budowlanych i doprowadzeniu pomieszczeń do czystości i umożliwienie pełnego z nich korzystania

Co dyktuje wysokość cen za usługi sprzątania?

Profesjonalne sprzątanie i jego cena zależą od następujących kryteriów:

 1. metraż pomieszczeń - najczęściej cenę ustala się na metr kwadratowy
 2. czas pracy - zależy czy są to godziny nocne, popołudniowe itp. oraz czy serwis sprzątający ma narzucony czas trwania prac i jak długo on trwa.
 3. rodzaj usług - pod uwagę brane jest to, czy usługi mają być jednorazowe, regularne, standardowe sprzątanie czy też zlecenia specjalne
 4. dojazd do klienta - niektóre firmy sprzątające zastrzegają sobie pewien obszar, w którym dojeżdżają do klienta bezpłatnie, poza nim doliczają koszt dojazdu

Gdzie szukać profesjonalnych ekip sprzątających?

Obecnie każdy lepszy serwis sprzątający ogłasza się w internecie, warto więc przyjrzeć się stronom, zapoznać się z wszelkimi informacjami dostępnymi na temat danej firmy, warto też sprawdzić opinie innych klientów, bo to oni mogą powiedzieć najwięcej o jakości świadczonych usług. Lista klientów wiele powie też o kompleksowości działań danego serwisu. Ważny jest również kontakt z firmą sprzątającą, profesjonalny serwis sprzątający reprezentuje wysoki poziom komunikacji zaróœno podczas składania zamówienia jak i podczas całej współpracy.

Na terenie Warszawy firma Bryliant spełnia wszystkie powyższe kryteria, o czym świadczą dziesiątki zadowolonych klientów i stała współpraca z wieloma z nich.

Przeczytaj inne nasze Artykuły:

Czym myć skutecznie lodówkę
Jak wyczyścić fugi w kuchni i łazience
Jak wybrać najlepszy serwis sprzątający
Ekologiczne sprzątanie domu
Sprzątanie po remoncie - od czego zacząć?
Ocet spirytusowy - ekologiczne sprzątanie
Sprzątanie apartamentów - dlaczego warto wybrać profesjonalistów?
Jak usunąć brzydki zapach ze zmywarki?
Jak efektywnie posprzątać mieszkanie?
Świąteczne porządki w wersji eco
Czyszczenie wielkopowierzchniowe - dlaczego warto wynająć profesjonalistów?
Zasady współpracy z serwisem sprzątającym
Jak skutecznie wyczyścić blachę w piekarniku
Jak zaplanować wielkanocne porządki
Jak usunąć brzydki zapach z lodówki?
Jak umyć okna bez smug?