Porządek w mieszkaniu nie ogranicza się wyłącznie do tego co widoczne jest wyłącznie patrząc od razu po wejściu do pomieszczeń. Regularne mycie także obszarów niewidocznych jak lodówka czy pralka ma ogromne znaczenie podczas codziennego funkcjonowania. W jaki sposób pielęgnować takie produkty, aby zachować ich funkcjonalność?

Jak usunąć brzydki zapach z lodówki?

Najczęściej lokatorzy skarżą się na to, że z ich lodówki unosi się nieprzyjemny zapach. Powodów, dlaczego takie zjawisko ma miejsce może być kilka. Zazwyczaj jest to związane z tym jakie produkty przechowuje się wewnątrz. Przykładowo cebula czy też podroby mięsne jak szynka mają charakterystyczny zapach, który pojawia się od razu po otwarciu lodówki. Bardziej problematyczne są zapachy, które wywołane są psuciem się niektórych artykułów spożywczych. Wówczas samo ich wyrzucenie nie będzie wystarczającym rozwiązaniem.

Gdy w naszej lodówce pojawi się zepsuty owoc, warzywo lub co gorsza pleśń bardzo ważne jest aby zareagować szybko, W pierwszej kolejności należy wyrzucić taki produkt, a następnie konieczne jest mycie lodówki. Takie działanie jest niezbędne gdyż bakterie mogą przenieść się także na inne części lodówki bądź same grzyby mogą zacząć się szybko rozwijać, co ma wpływ bezpośrednio na nasze zdrowie. Regularne czyszczenie lodówki niesie za sobą same korzyści, ponieważ panuje tam stale przyjemny zapach i nie doprowadza się do ciężkich zabrudzeń.

Czyszczenie lodówki, powinno odbywać się najlepiej każdorazowo przed większymi zakupami. Jest to idealny moment na to, aby sprawdzić czy w naszej lodówce nie znajdują się zepsute produkty. Jak umyć lodówkę w takich okolicznościach to częste pytanie. Jeśli wykonujemy to zadanie regularnie to wystarczający jest delikatny płyn. Niezbędne jest umycie wszystkich szybek dzielących przestrzeń oraz zakamarków, w których mogą znajdować się jakiekolwiek resztki jedzenia. Przy takiej pielęgnacji nie ma mowy o brzydkim zapachu.

Czym umyć nową lodówkę?

Zakup lodówki jest czynnością, którą wykonuje się bardzo rzadko. Zazwyczaj jest to konieczne w przypadku awarii czy też podczas przeprowadzki gdy chcemy zdecydować się na nieco nowszy model. Oczywiście decyzja ta zawsze powinna być pokierowana indywidualnym zapotrzebowaniem dopasowanym bezpośrednio do ilości osób znajdujących się w danym gospodarstwie domowym. W przeciwnym razie będzie się posiadało zbędną przestrzeń do przechowywania co generuje koszty związane z prądem.

Jeśli już w naszym domu pojawi się nowa lodówka to bardzo istotne jest, aby dokładnie ją umyć. Czym myć lodówkę po zakupie  to raczej nieskomplikowane zadanie z racji, iż lodówka nie jest doprowadzona do zaniedbanego stanu. Najważniejsze jest aby pozbyć się charakterystycznego zapachu nowości, a także usunąć wszystkie zbędne w dalszym użytkowaniu zabezpieczenia. Polecane są wszelkiego rodzaju środki czystości o niedrażniącym składzie, gdyż należy mieć na uwadze, że produkt ten stosowany jest do przechowywania żywności.

Jak myć lodówkę to pytanie pojawiające się zazwyczaj z obaw przed jej uszkodzeniem. Nie jest to jednak tak łatwe do zrobienia. Najważniejsze jest, aby unikać wszelkich środków, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na żywność, a także na nasz układ pokarmowy. Nie jest konieczne także mocne szorowanie ostro zakończonymi ścierkami czy też gąbkami. Dobrze jest zwracać uwagę nie tylko na przestrzeń samej części chłodzącej ale również zamrażarki. W tym przypadku niezbędne staje się rozmrożenie lodówki.

Jak często należy czyścić lodówkę?

Kwestie związane z regularnością mycia lodówki związane są przede wszystkim z częstotliwością jej użytkowania. W przypadku większych rodzin posiadających dzieci znacznie łatwiej o pojawienie się plam z sosów czy też tłustych zabrudzeń. W takich przypadkach jej mycie powinno odbywać się raz w tygodniu oraz każdorazowo po pojawieniu się brudu. W przeciwnym razie można szybko doprowadzić do plam, które zaschną, przez co znacznie ciężej będzie się je usuwało i konieczny będzie znacznie silniejszy płyn, który może podrażnić przykładowo ręce lub fakturę lodówki.

Osoby, które sporadycznie korzystają z lodówki i raczej unikają odciskania palców na jej zewnętrznej stronie mogą generalne czyszczenie lodówki wykonywać nawet raz w miesiącu. Poza tym dobrze jest sporadycznie dokonywać przeglądu swojej lodówki, aby uniknąć produktów przeterminowanych, które to mogłyby doprowadzać do pojawiania się nieprzyjemnego zapachu. Pleśń czy też zaschnięte zabrudzenia są znacznie trudniejsze w czyszczeniu i mogą pozostawiać osad, a wówczas sprawdzi się wyłącznie mycie lodówki octem.

Jak reagować kiedy lodówka jest mocno zabrudzona?

Zdarzają się sytuacje, kiedy sami poprzez brak czasu czy chęci doprowadzamy do bardzo ciężkich zabrudzeń. Przez to lodówka nie wygląda estetycznie, a co za tym idzie traci się również apetyt na to, aby spożywać artykuły spożywcze w niej się znajdujące. Na takie przypadki najlepsza jest firma sprzątająca. Jest to rozwiązanie nie tylko dla osób leniwych ale także dla mieszkańców, którzy nie mają czasu na to, aby samodzielnie zająć się procesem czyszczenia, a nie chcą doprowadzić do utraty jakości życia. Koszt takiego przedsięwzięcia nie jest zbyt wygórowany biorąc pod uwagę ilość pracy.

Wybór firmy sprzątającej często pojawia się także po wynajmowaniu komuś lokalu. Nie każdy lokator skrupulatnie przykłada się do czyszczenia i wówczas niezbędne jest skorzystanie z fachowej pomocy. Takie rozwiązanie zawsze ma powodzenie, gdyż osoby zatrudnione w takich przedsiębiorstwach posiadają bardzo dużą wiedzę oraz umiejętności. Doskonale zdają sobie sprawę z tego jaki rodzaj produktów użyć do konkretnej przestrzeni oraz jak uniknąć występowania alergii użytkowników. Po takiej wizycie lodówka będzie prezentować się idealnie.

Przeczytaj inne nasze Artykuły:

Czym myć skutecznie lodówkę
Jak wyczyścić fugi w kuchni i łazience
Jak wybrać najlepszy serwis sprzątający
Ekologiczne sprzątanie domu
Sprzątanie po remoncie - od czego zacząć?
Ocet spirytusowy - ekologiczne sprzątanie
Sprzątanie apartamentów - dlaczego warto wybrać profesjonalistów?
Jak usunąć brzydki zapach ze zmywarki?
Jak efektywnie posprzątać mieszkanie?
Świąteczne porządki w wersji eco
Czyszczenie wielkopowierzchniowe - dlaczego warto wynająć profesjonalistów?
Zasady współpracy z serwisem sprzątającym
Jak skutecznie wyczyścić blachę w piekarniku
Jak zaplanować wielkanocne porządki
Jak usunąć brzydki zapach z lodówki?
Jak umyć okna bez smug?